02 مرداد
  • 0 نظر

BENELLI TRK702 ، موتور سیکلتی کارا، ایده آل برای آفرود !

یک هفته ی جدید و یک خبر تازه ی دیگر از بنلی.  این بار Benelli TRK702 که توجه را به خودش جلب کرده.

نظر به موفقیت چشم گیر TRK502 که با تنوع در ساخت و قیمت مناسب، رقبا را پشت سر گذاشته و بازار ایتالیا را در دست گرفته، مدیران بنلی تصمیم به گسترش خط تولید TRK گرفته اند.

با نمایش  Benelli TRK800 در نمایشگاه EICMA  سال گذشته، این کمپانی ایتالیایی و صاحبان چینی اش، تمرکز را بر ساخت ارایه ی نمونه ی مناسبی از همین سری تولیدات، برای آفرود،  با نام TRK702 گذاشته اند.

همان طور که از طرح های اولیه ارایه شده توسط بنلی می توان متوجه شد، توجه اصلی در طراحی این موتور سیکلت، بر سودمندتر کردن افزونه ها بوده.  به طور مثال پنلهایی برای قراردادن کیف یا وسایل همرا راکب و میله های محافظ بدن در ساخت این نمونه لحاظ شده.

همچنین از نگاه به طراحی های منتشر شده از TRK702، می توان چنین برداشت کرد که پیرو ترند جدیدی که یاماها پایه گزارده ، حجم مخزن بنزین از 16 لیتر به 23 لیتر افزایش یافته.   از تمام اینها جالب تر، تعبیه شدن دو دوربین در عقب و جلو موتور سیکلت است که به راکب امکان بررسی مداوم ترافیک و مسیر پشت سر را می ده.

یاماها تنها منبع الهام در تولید نمونه ی جدید بنلی نیست، چراکه مشابه انجین 693 سی سی دو سیلندر ابداع شده توسط کاوازاکی در ساخت TRK702 هم به کار رفته.

پس از تفویض بنلی به کمپانی چینی  QJ Motor در 2005، سرعت رشد این برند ایتالیایی در بازار بسیار چشمگیر بوده، به گونه ای که تنها بین سالهای 2016 تا 2020 فروش جهانی محصولات این بنلی رشد 345% داشته و در سال 2021 میلادی رکورد فروش را شکسته.  احتمال می رود تا  پایان سال 2022 میلادی شاهد رکورد شکنی مجدد فروش توسط بنلی باشیم.

 

 

برچسب های مرتبط

اشتراک اجتماعی

اشتراک اجتماعی

ارسال نظر