02 مرداد
  • 0 نظر

سومین سرمایه گذاری کلان یاماها بر سیستم های خودران

برای سومین بار طی شش سال اخیر، یاماها روی Tier IV، توسعه‌دهنده اصلی سیستم‌عامل خودران، سرمایه گذاری کرد.  اولین سرمایه گذاری یاماها در Tier IV مربوط به آگوست سال 2017 میلادی و پس از آن، جولای 2019 می باشد.

Tier IV سردمدار توسعه Autoware و اولین سیستم عاملOpen Source رانندگی خودکار است.  البته یاماها تنها سرمایه گذار نام آشنا در این برنامه توسعه نیست و مبالغ اهدایی شرکتهایی چون Bridgestone در کنار یاماها و سایر سرمایه گذاران مجموع مبلغ تخصیصی به Tier IV را  به بیش از 74،000،000 پوند رسانده اند.

یاماها می‌گوید که فناوری رانندگی خودکاری که با Tier IV و سایر سرمایه‌گذاران آن در حال توسعه هستند، «رانندگی خودکار با سرعت پایین تحت شرایط خاص» را هدف قرار داده است.

شاید بیان این حرف، باور این که یاماها در حال حاضر در پی به کار گیری این تکنولوژی بر روی تولیدات خود نیست را امکان پذیر کند.  اما نمی توان تصور کرد که دیر یا زود این اتفاق نخواهد افتاد. مطمینا، در آینده ای نه چندان دور، شاهد تولیداتی از این برند خواهیم بود که مجهز به قابلیت"خودرانی" هستند.

در حال حاضر تصور ویژگی خودران بر روی محصولاتی چون Tenere 700 یا R1 چندان منطقی نیست.  اما اسکوترهای NEO و E01 مثال های کاربردی برای نمایش این ویژگی می توانند باشند.

بنابراین، آیا این افزایش سرمایه‌گذاری یاماها در فناوری محصولات خودران تأثیر زیادی بر صنعت موتورسیکلت های غیر اینچنین خواهد داشت؟ در حال حاضر، با قاطعیت می توان گفت که "خیر".  هر چند که نباید این احتمال را مطلقا نادیده گرفت که روزی، شاهد ساخت موتورسیکلتهایی توسط یاماها خواهیم بود که خودران بودن یکی از بارزه های آن هاست.

 

برچسب های مرتبط

اشتراک اجتماعی

اشتراک اجتماعی

ارسال نظر