18 مرداد
  • 0 نظر

هوندا فروش 10 مدل از موتورسیکلت های خود را در ژاپن، متوقف کرد

به دلیل عقب افتادن زمان تحویل اعلام شده و کمبود قطعات مورد نیاز برای ساخت برخی از محصولات، هوندا پذیرش سفارش برای ده مدل از موتورسیکلت های خود را معلق کرد.

این شرکت ژاپنی، طی بیانیه ای، تأیید کرد که - از اول آگوست سال میلادی جاری - سفارشی برای Rebel 1100، Rebel 500، Rebel 250، CRF250RALLY، CRF250L، Forza، ADV150، Grom، Monkey 125، CT125 و Hunter Cub نمی‌پذیرد.

هوندا می‌گوید عوامل متعددی در این تصمیم گیری نقش داشته اند، از جمله انتظار برای دریافت برخی از قطعات.  خود این امر، موضوعی است که در 18 ماه گذشته پیامدهای گسترده‌ای برای صنعت خودرو داشته است. مقررات وضع شده ی جدید  Reiwa،  نسخه ژاپنی یورو 5، از دیگر عوامل موثر بر این تصمیم بوده.

با از سرگیری تعاملات و تجارتهای جهانی در پی فروکشی نسبی همه گیری COVID-19، تولید کنندگان قطعات، توان تامین نیازهای بازار را نداشته و از تامین سفارشات سال 2021 میلادی جا مانده اند.

با در نظر گرفتن مشکل کمبود قطعات، زمان انتظار برای تحویل یک موتورسیکلت، به چندین ماه افزایش یافته است.  از همین روی، برخی از سازندگان از ابتدای ثبت سفارش، هشدار می دهند که تحویل سفارشی که اکنون ثبت شده است ممکن است تا سال 2023 میلادی به تعویق بیفتد.

در ابهام بودن وضعیت تامین کسری قطعات، دشواری های ارسال محموله های مرتبط و نا معلوم بودن زمان پایان همه گیری COVID در ژاپن، همه سبب شده اند که این غول صنعتی ژاپنی به جای تعلیق در ثبت سفارشات، تولید 10 مدل از محصولات خود را تا روشن شدن شرایط، متوقف کند.

در بیانیه هوندا آمده است: "  از پاییز 2021 تاکنون، به دلیل وجود عوامل متعددی چون قرنطینه های متعدد ، ازدحام در حمل و نقل دریایی و بنادر در سراسر جهان و کمبود عرضه ، ورود محصولات و قطعات با تاخیر مواجه شده است."

در ادامه ی این بیانیه آمده:"از آنجایی که تاخیرهای لجستیکی ادامه دارد و چشم انداز تولید و ارسال از خارج کشور نامشخص است، ما به طور موقت سفارش 10 محصول را متوقف می کنیم."

در پایان سخنگوی هوندا با ابراز قدردانی از سفارش گذاران و ضمن تشکر از توجهشان به محصولات این شرکت اعلام کرد که این شرکت در تلاش است که شرایط را برای از سرگیری تولید این محصولات، در اسرع وقت، مهیا کند.

 

 

برچسب های مرتبط

اشتراک اجتماعی

اشتراک اجتماعی

ارسال نظر